Vyvíjím SAAS produkt – od nápadu k realizaci za minimum času

Začalo to vlastním problémem a pokračovalo nápadem na vytvoření produktu. Je tady druhý díl mé cesty.

Pár lidi mi říkalo, že je štve to, že se pořád někam hlásí a tráví desítky minut denně kontrolou jestli jsou o stovku bohatší. (Nejsem na tom jinak)

Pak se objevil dotaz na Twitteru o notifikacích konverzí na mail. Přispěl jsem svou troškou do mlýna a pak boom a přišla myšlenka udělat ten dashboard doopravdy a pokud možno během pár týdnů.

Myšlenka dala myšlenku a vypustil jsem do světa dotazník, na který jsem nachytal pár odpovědí.
Neřeklo mi to příliš, protože jsem volil asi blbé otázky, ale aspoň nějaký kontakt jsem z toho vytěžil a některých jsem se již doptal dále a začínají testovat.

A pak mě do rekordní akce a začátku práce namotivovala jedna známá osobnost czaffilu a začal jsem během hodiny s prvním kódem na backgroundu.

Ještě předtím, ale předcházel důležitý detail a to pokec s Michalem Hantlem, který mě navnadil, že do toho mám rozhodně jít a že to mám postavit i na Railsech, které mě velmi nadchly. (Určitě se podívejte na jeho cestu za SaaS, kterou má na youtube).

První wireframy a kód

Měl jsem nějak upravenou jednu z admin šablon, kterou jsem našel na netu, ale postupem času jsem usoudil, že je to příliš složité.

Překreslil jsem si nové wireframy a teď už to vypadá mnohem lépe a je to i přehledné. Tady je drobná ukázka.

Tohle uvidíte po přihlášení

Začal jsem psát kód pro sběr konverzí a informací, které se budou hodit pro další filtrování a přehled člověka v tom co mu funguje – od webu či kanál nebo kampaň.

Jak jsem zmínil. Stavím to na Railsech. Je to můj první projekt na tomto frameworku a je to fakt síla. Věřím, že kdybych měl více zkušenosti s RoR, tak by mi vývoj zabral třeba polovinu, ale je to lekce a stavět na reálné věci je motivující.

Mám funkční prototyp, který umí už to jádro problémů, které mě trápí a pro mé interní účely již pracuje snad 14 dnů.

Pobavil jsem se s pár dalšími lidmi a doladil info, aby viděli v dashboardu, co chtějí. Dal jsem jim přístup a už se dívají či chystají na své výdělky na jednom místě.

Bugy vychytávám a trackuji. Novou verzi nasazuji několikrát denně. Nic není bez chyby a nové aplikace již mají vždy dost. A jak se říká, pokud se nestydíš za svou první verzi, pak si ji vydal pozdě. (už teď vím, že jsem dál než jsem musel být)

Reakce na první díl

Jsou pozitivní a ti, co se ozvali se těší či chtějí nějak pomoci či je to aspoň trochu zajímá, což je podle mě dobrá zpráva a signál. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále.

Jsme ve finále tohoto dílu.

Můžete se přihlásit do fronty zájemců o demo (otázka pár dnů od vydání článků).

Příští díl se podíváme už dovnitř produktu a možná v mezidobí obešlu lidi na seznamu (ti co vyplní formulář), aby to vyzkoušeli na plno. Těšíte se?

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: