November 27, 2014 Case studies Weby / landing page / squeeze 5

První díl byl takový silně zahřívací. Dneska už se podíváme na nějaké “výdělky”, které web přinesl a jak pokračujeme třeba v boji s vyhledávači.

První kačky

Pár hodin po spuštění webu už mám první kačky na Adsense. Prvních šest dnů provozu mi přineslo neuvěřitelných 8,41 Kč a zřejmě jsem prodal přes web i jednu knihu (bohužel martinus neumožňuje oddělení webů). Sklik mi zamítli (v poslední době se mi nepovedlo mít tam schválený jediný web…)

Jak na superrychlou indexaci

Není to žádné tajemství, pokud chcete mít web rychle indexovaný Seznamem a chcete, aby získával první návštěvy, je třeba jej přidat do hledání ručně. Tento postup funguje a to velmi dobře.

Tím můžete mít první návštěvníky během pár hodin. Odzkoušeno na několika článcích a webech. A nejsem sám, komu to funguje – Psal o tom Radek, Pepa i Pružinka 😀

První obsah a návštěvníci

Web má zatím asi pět obsahových stránek, časem přibudou další a návštěvnost by měla být rychle stoupající trend.

Návštěv jsem za šest dnů měl 109 (včera 41), řeknu to na rovinu bývaly horší doby pro nové projekty než jsou teď. (a mám rád Seznam 😉 )

Myšlení okolo “projektu”

Je třeba si hned na počátku říct, že zřejmě většina lidí přijde ze Seznamu. Umí mi daleko dříve nabídnout lidi na web a navíc jsou to podle mě často kvalitnější návštěvníci než z Google (ale to je spekulace). Z Google neumím vytěžit rychlou návštěvnost – možná by to šlo specializaci na rankování keywordů (PBN atp), ale na tento projekt mi to nestojí za úsilí. Spokojím se se Seznamem a když mi něco pošle G. nebudu se zlobit.

Co do příště?

Nahodit další kousky obsahu, přidat “pokročilejší” monetizaci a sepsat report.

Sledujte mě na Twitteru nebo v newsletteru.

Rekap

První díl MFA seriálu

Cíl webu 10k Kč do května 2015