Jaký jsem měl rok a jaký bude ten další (report 2014 a cíle na 2015)

2014 je u konce, uzavřete ho se mnou v mém reportu. A motivujte se cíli na další rok.

Letos o trochu dříve než vždy sepisuju report svého roku, který se chýlí ke svému konci. Jedná se o akt, kdy si projdu celý rok a zjistím vždy, že jsem si prošel nějakým vývojem ať už projektovým, myšlením nebo třeba byznysovým. Je fajn se občas poohlídnout za sebe a zanalyzovat si své kroky. Každý má svůj to-do list, ale málo lidí dělá i nějaké hodnocení svých kroků.

Na konci článku najdete i mé plány / cíle na další rok.

Navazuju na post ohlédnutí za 2013 a cíle na 2014

Cíle 2014 z článku a realita

 • každý měsíc posunout příjem z affiliate – někdy se povedlo někdy ne
 • vypustit produkt a nestydět se za něj a mluvit o něm – vypuštěny dva, jeden se stydím (a už není) druhý je aktuálně asi tři týdny v prodeji
 • udělat portfolio na michalkurecka.cz a blogovat i něm – pokus byl, ale fokus šel jinam
 • natisknout si vizitky 😀 – ne
 • zlepšovat se v Drupalu – celkem se povedlo
 • propagovat se – nějaký posun tam byl
 • natáčet videa – pár screencastů natočených
 • změnit můj první větší web k nepoznání – mám pocit že šlo o rockem.cz a to se povedlo – web generuje první rok nějaké peníze
 • blogovat, guestpostovat – ano, ano – guest posty nějaké vyšly na affilblog.cz
 • zvýšit podvědomí o všech webech, které mám – návštěvnost, FB, mailing, kvalitní obsah – všechno se nějak povedlo, maily sbírám všude, horší je těžba z nich
 • spolupráce s jinými lidmi – affiláky, tvůrci webů, copywriteři, … – našel a potkal jsem pár lidi spíše affiláky, ale zatím to není moc spolupráce
 • mentoring nebo někoho naučit něco z webového “tajemství” – aktuálně jsem spíše ve fázi sdílení know how a vzájemné výměně. Nikoho nového jsem (osobně) nevtáhl, možná blogem
 • zlepšit psanou angličtinu – zatím pořád problém, s poslechem je to lepší, ale spíše v ní zpasivňuji, což je blbý…
 • nespat více než 8 hodin denně – jak kdy…

Co se nepovedlo

Jelikož je toho ještě více, rozdělím to do dvou pasáží povedlo / nepovedlo.

Outsourcing – redaktorky jsem zrušil, protože kvalita šla těžce dolů a neměl jsem chuť to s nimi řešit. Takže aktuálně si tak nějak vše dělám sám, což je fáze, která mě zdržuje a zpomaluje větší růst, který bych si přál.

Utrácení za kurzy, pluginy a šablony – zbytečné kupovaní pluginů, šablon, kurzů, které nezvládám používat, procházet, ale vždy se mi to zdá tak super, že to musím mít. Často to jsou pouze další zbytečné věci, které nevyřeší věci, které jsou slibovány. Vzdělání je fajn, ale má mít i své hranice.

Cashflow – nepovedlo se mi zatím úplně stabilizovat peníze na účtě, někdy to byl problém, ale nikdy ne takový, že bych nemohl platit závazky a vždy mi nějaké peníze zbyly.

Nezaplacené faktury – Dostihlo to i mě jedna faktura k poradenství na webu a pak jedna k jednomu “slavnému” infoproduktu (jsem jediný komu nezaplatil, fakt nevím, kde je problém). Koupil jsem někdy v březnu i něco z webtrhu a člověk přestal reagovat. 😀 Dohromady to dělá možná 3 tisíce škody, no…

Chyby začátečníka – Zatím se stále nedokážu soustředit na jednu niku / traffic. Zatím nemám žádný obor až tak dominantní.

BANy – o Mailchimp banu jsem psal, postihl každého s kým jsem se bavil o Mailchimpu, ke konci roku jsem dostal ban i na Facebook Ads . Celkem mě to překvapilo, když mi to zamítli. Takže uvidíme… Možná tím vyřeším otázku trafficu a budu se soustředit na jiný, stejně mi FB moc nešlo, ale pro listbuilding byl fajn.

Režim – pokusy nějaké byly o nastavení režimu, ale vždy vydržely pár dnů a pak jsem se nedokázal vrátit. Mám problém hlavně s nocí, kdy se mi nejlépe pracuje, ale zároveň chci chodit brzo spát, abych mohl pracovat ráno. Jak se všude doporučuje. S tím souvisí i výkyvy v pracovním nasazení. Některé měsíce jsem jel jak drak a stihl toho hodně, další byly volnější a jel jsem spíše na vlně úspěchu a užíval si “pasivní příjem”, který ale postupně slábl.

A další jen rychle: nečetl jsme příliš knihy (dohnal jsem to částečně na konci roku), příliš času jsem byl u kompu a často jen zbytečně čuměl na “něco” a moc jsem toho nenacestoval (jen Slovensko a jižní Morava), nedělám pravidelně reporty (připadá mi to suché bez čísel, ale nerad je chci zveřejňovat, pak by to tady nikdo nečetl…:) ).

Jak jsem jel tento rok jako na horské dráze, někdy v červnu až srpnu jsem se cítil celkem blbě. Výdělky padalo, četl jsem a studoval ostatní a utrácel jsem za zbytečnosti. Měl jsem pocit, že něco dělám, přitom jsem jen četl, což je málo. Naštěstí jsem těžil několik měsíců z dobíhajícího příjmu a včas se vzpamatoval.

Nejel jsem nikam na dovolenou, protože jsem nechtěl dát xx tisíc jen tak (“Měl by sis najít práci, vo.e” jsem dostal jako odpověď, když jsem řekl, že nejedu), raději jsem zainvestoval do VPS, domén a sedl si a tvořil. Byla to tvorba na slepo. Výsledky nikde, pak Seznam update (ten mě moc neovlivnil) a léto, které je online prostě mrtvé. Vytyčil jsem si cíle (kterých jsem se stejně pak už moc nedržel :D). Věděl jsem, že přijde září a bude líp.

A bylo. Adsense mi rostlo, zvedl se i affil. Vybrousil jsem z toho dobře. Po asi čtyřech měsících od krize jsem v pohodě a rostu min o desítky korun každý měsíc, někdy i o tisíce a tak. Tak jdeme na to co se povedlo 🙂

Co se povedlo

Nárůst příjmů asi o 329% – chtěl jsem větší číslo, ale nakonec to pokládám celkem za úspěch při všech těch problémech (režim, zdržování)

Z příjmů mi úplně vypadl prodej odkazů a PR článek jsem prodal jeden, minimum bylo i práce pro někoho (něco jsem kódoval, sepsal copy na farmu z mé vesnice). Navýšil jsem příjem z affiliate, což byl hlavní cíl roku a začal s Adsense, kterému jsem se začal více věnovat až v září. Pár stovek už mám i z prodeje e-booku.

Mám vlastní produkt – v polovině prosince jsem vypustil svůj e-book o cvičení. První prodej byl hned po poslání první dávky e-mailů, další jednotky přišly do konce roku. Pokud vás zajímá více, čtěte dále.

Sbírej e-maily! – celkem se povedlo. Sbírám téměř na každém webu e-maily, někde to asi nemá smysl, ale třeba na ně někdy něco pošlu. Na konci 2013 jsem měl možná 2-3 stovky e-mailů, které byly spíše mrtvé a nepoužitelné pro další věci. Na konci 2014 jich mám asi tři tisíce. Problém mám s využitelností

Menší úspěchy v placeném trafficu – Něco se povedlo na FB, něco ne. Ale na Skliku mám pozitivní ROI na jedné zkušební kampani. Zjistil jsem asi jak na to a to je dobře.

Hodně se vzdělával, networkoval – Některé kurzy mi otevřely oči, našel jsem Udemy a navštívil affil konferenci, affilnet sraz a žďárský SEO workshop. Poznal jsem nové lidi, kteří už jsou spíše affiláci, což jsou lidi, které hledám. Našel jsem si parťáka, se kterým snad něco většího podniknem (plány jsou velké).

Šel jsem více do akce – Být zasekaný v informacích není ideální. Celkem hodně webů jsem zprovoznil, dal na papír nebo naplánoval si na další rok. Mít svá čísla je vždy lepší než je nemít.

Další jen telegraficky: začal jsem s Adsense a mám běžně 100Kč+ RPM na českých webech, neviditelně jsem vydělal na tomto blogu asi 5 tisíc a po třech letech provozu mi něco vydělává rockem.cz, začal jsem se sžívat s autoexpanderem

3 top články 2014 z mkurri.cz, které si určitě přečtěte:

Cíle na 2015

Sice se často od cílů odchýlím, ale třeba rok 2015 bude v tomto jiný. Mám tři hlavní směry či cíle a nějaké další menší, které jsou součástí či budou hodně záležet na těch hlavních.

Outsourcing

Věc, která je pro mě prioritou. Pokud ji neudělám za chvíli to asi nebudu dávat. Mám v plánu začít rok s min. delegovat psaní textů/článků a administrativu (instalace WP, nahrávání na FTP, další základy na webu, které lze určit a nemusím u toho být). Počítám, že první měsíce zaplatím jednotky tisíc za tohle, ale jsem připraven zvyšovat i odměnu v závislosti na mé “nezávislosti” na výkonu. Čekám, že to ze začátku bude maso, ale v blízkém budoucnu se to začne vyplácet.
Pokud se mi to povede, seženu dobré lidi, tak pak půjde většina s cílů, jak má.

Placený traffic

TOP affiláci pracují s paid trafficem. Chci být mezi nimi. Mám info jak na to z hodnotných blogpostů, nějakých kurzů či fór i vymezený rozpočet každý měsíc, který utratím na placeném trafficu ať se děje, co se děje. Jsem připraven selhat, a pak i vydělat 😀 Facebook už to nebude, ale tam stejně CPA moc nefrčí/nemůžete dělat.

Vlastní produkt

Mám e-book na téma cvičení s vlastní váhou. Bez FB Ads to bude možná těžké (pokud nenajdu cestu, jak tam inzerovat), ale pokud dopadnou dobře úvodní pokusy a testy, spustím svůj affil jako inzerent. Budu jej propagovat i jinde než na FB.

A možná dojde na nějaký IM produkt, který bych mohl sepsat a distribuovat. Uvidíme jak dopadne seriál o MFAčku a třeba to napíšu.

Další cíle už jen v bodech

 • portfolio pasivních webů – mám zatím jednotky testů, takže outsourcuju a bude to 95-100% pasivní 🙂 chci takových webů aspoň 50, v 2014 mám asi 10
 • SEO pokusy – cokoliv mě napadne
 • affil program jako inzerent
 • návyky – 1 blogpost každý den (nejen tady ale i fitness101.cz, jakzit.cz,… vychází to cca každý 4-5 den nový článek na jednom webu), pravidelně cvičit, spát 7-8 hodin, číst knihy každý den, meditovat, vypustit pšenici, omezit maso a přejít spíše na veg stravu
 • digi nomádství nebo prostě cestování – Thajsko (třeba za Davidem jestli se domluvíme), Pobaltí, možná Surf Office na Kanárech, Balkán, možná i po ČR (daleká Praha nebo budoucí hlavní město marketingu Ždár nad Sázavou)
 • omezit vzdělávání a čtení “věcí, které musíš” článků – za ten rok jsem nějak zjistil, že ty placené kurzy jsou většinou věci, které jsou někde zdarma, pokud se o to zajímáte, kurz často nic moc nového neřekne. Místo kurzů, pluginů a času na čtení zbytečných článků raději investuji do návštěvnosti, outsourcingu nebo třeba cestování
 • být konstatní v pracovních aktivitách – vyhnout se výpadkům během roku jako v 2014, snad se to povede díky cestování a outsourcingu
 • pravidelně a často se střetávat s affilákama (aspoň přes Skype) a poznat další lidi – vyhodí mě to ze stereotypu a učím se. Ozvěte se mi, pokud chcete a něco třeba probereme
 • e-mailové kontakty těžit ne nudit nebo nechat vyhnít
 • chci pracovat na byznysu ne v něm – tato myšlenka se mi líbí, řešit traffic, analytiku, ne psaní textu, instalace WP,…
 • minimálně 10x růst příjmů 😀 – líbí se mi The 10x Rule

Číselně naplánováno to mám vše v soukromém listu, tak třeba se mi ta čísla, která se mi zdají teď vysoká budou na konci 2015 zdát jako nízká a dosažená.

Chci také více prožívat než jen žít. Proto ten fokus na outsourcing, ale i cestování.

Uvidíme, jaký bude 2015. 2014 byl dobrý, přišel jsem k řadě zásadním momentům či myšlenkám, poznal nové lidi, prošel si výpadky.

Jaký byl ten váš rok? A jaký bude ten další?

Další reporty:

Click Here to Leave a Comment Below

Kamil Staš - December 30, 2014

Pěkné shrnutí. A pěkné cíle. Mě se nejvíce líbil ten tvůj nárust příjmu v procentech gratuluji. Taky budu muset něco sepsat. Ale počkám až na začátek roku. Držím palce do nového roku a doufám, že někdy v příštím roce ukoulíme tam affil sraz v OV.

Reply
  mkurri - December 30, 2014

  Affil sraz v Ostravě by se hodil, zkusím něco spáchat 🙂

  Reply
jokol - December 31, 2014

Díky za pěkné shrnutí. Poslední den v roce je možná pěkná příležitost, abych ti poděkoval za psaní tvého inspirativního blogu.
Můj letošní rok byl fajn – spustil jsem jeden časově hodně náročný projekt, který patlám po práci po večerech. Zkouším se i zorientovat ve světě akcií. I když investuju jen mikročástky, výsledky jsou ale procentuálně velmi zajímavé. Výborná byla letošní dovolená – cesta s rodinou na kole z Jizerek k Baltskému moři. Letos jsem začal i kutit – vyrobil jsem si stolní pilu, zkouším se posouvat v jazycích, sportuju a čtu. Hlavní je nestát na místě a přes neúspěchy jít dopředu.
Přeju ti úspěšný rok 2015.

Reply
Tomáš Auer - January 1, 2015

Pěkný report, držím palce v roce 2015! Já jsem svůj report roku 2014 sepsal tady http://auertomas.cz/co-jsem-neudelal-v-roce-2014/ a plány a cíle budu psát teprve dnes.

Reply
Zbyněk Buřival - January 1, 2015

Já mám růst výrazně menší, ale postupně to nabírá správný směr. S kurzama a čtením souhlasím – člověk pořád vidí kdejaké inovace a nápady, ale kolikrát je lepší držet se méně věcí a pořádně. Na FB se dá získat zajímavý traffic i bez Ads, jen to chce poskytovat kvalitu a zajímavé info. Já používám Hootsuite na plánování příspěvků a je to fakt k nezaplacení. Co se spánku týká, tak po X různých pokusech, ranním vstávání do práce atd. už prostě vím, že nemá cenu to lámat. Kromě stravy je dlouhodobé násilné omezování spánku jedna z nejspolehlivějších věcí na vážné poškození zdraví.

Reply
Erik Gyepes - January 2, 2015

Ahoj Michal,

nepozname sa, ale objavil som tvoj blog vdaka tomu, ze si v nom odkazal na moj koncorocny report – zaco ti dakujem. Tiez som ta pridal do zoznamu reportov v mojom clanku.

Inak pekne zhrnutie vyzera, ze si mal zaujimavy rok a tento bude este lepsi. Ak by sa inak vydal za Davidom do Thajska, urcite sa ozvi a zastav sa aj u mna! 🙂

Drzim palce, nech sa ti dari!

Reply
  mkurri - January 2, 2015

  Díky Eriku! Určitě se ozvu, jestli se do Thajska vydám 🙂
  Tobě taky přeju úspěšný rok

  Reply
Radek - January 4, 2015

Fakt obsáhlé shrnutí :)) taky už si chci svůj report sepsat, ale bojím se, že to bude podobně dlouhé a zabere to hodně času.

S tím outsourcingem má asi problém víc lidí, když se tak bavím s lidma z oboru, možná je tu prostor pro nějakou službu. Vím, že už je tady easytask nebo stovkomat, ale stejně to není úplně to, co si představuji.

Já kdybych byl na tvém místě, tak se zkusím naučit dělat efektivně metody, které sleduješ v zahraničí. Imho to tu u nás moc lidí nedělá a když to spojíš s dobrým tématem/produktem a budeš dost testovat, mohlo by to šlapat 🙂

Reply
  mkurri - January 4, 2015

  Původně to mělo být ještě delší 😀
  Ze zahraničí se snažím testovat pořád něco, ale jak jsme se bavili tam je něco, co tady není.

  Reply
Adam - January 15, 2015

Mohu vědět, z jakého důvodu jsi dostal ban na Facebooku?

Reply
  mkurri - January 15, 2015

  To mi právě není moc jasné. Snaží se prý ochraňovat své uživatelé nebo něco v tom smyslu, ale co konkrétně vadilo nevím… Reklamy schválili a pak jsem dostal ban…

  Reply
Leave a Reply: