December 22, 2010 Blog Tipy Úvahy a myšlenky 0

Metal confusion 2Píšeme-li pro nějaký ten web nebo blog, postupem času přestane být o čem psát. Vyprchá úvodní nadšení a sdělovat všechno na blog se nebude chtít. Čtenářů vlivem “špatných výkonů” nepřibývá, ale ubývá. Aby neutichla bloggerská kariéra úplně, zkuste se inspirovat u jiných.

Nemusíte hned psát na stejná témata, můžete třeba poskytnou svůj komentář na pohled jiného bloggera. Uveďte v článku odkaz na článek, kterému odpovídáte a publikum přijde.

Pokud píšete o žhavém tématu, nemine vás ani fronta z vyhledávačů. A když žádná fronta nečeká, pak si názor přečte minimálně autor blogu, kterému se zobrazí trackback v mailu nebo pod komentáři. Odtamtud k vám povede cesta i jeho čtenářům. Týká se to výhradně wordpress blogů.

Další inspirací může být sám život. Výlety, heroické výkony na kole nebo na lyžích, tipy na jídlo nebo postřehy na nový mobil, který ohříváte v rukou téměř nonstop. Projděte se venku, běžte se psem tyto činnosti mi nějaký nápad na článek(ky) dopřejí.

Dejte si za cíl třeba uběhnout maraton za tři měsíce tréninku. Motivační blogy jsou skvělé ke čtení a komentáře bývají většinou povzbudivé, že už cíl nevzdáte.

Některá témata vpasovat do těchto mezí jde těžko. Koukněte na blogy zahraniční, najděte si na google: [keyword] blog. Inspiraci určitě získáte nejen pro jeden, ale hned řadu článků. Kouzlo zahraničních blogů je i v tom, že mají k dispozici více informací než čeští bloggeři a píši daleko více a pár minut po vydání informace.

Nenechte zahálet blogy, pokud jste již obětovali nějaký čas, je teď škoda ho jen tak zahodit. Myslete už před koupením domény a nastavováním redakčních systémů, jestli máte dostatek témat.

Přeji hodně štěstí. Vložte odkaz na vaše blogy do komentáře. Děkuji.