:root{--tcb-background-author-image:url(https://secure.gravatar.com/avatar/31f2dd601f3901d012e882b66f1676d2?s=256&d=mm&r=g);--tcb-background-user-image:url();--tcb-background-featured-image-thumbnail:url(https://mkurri.cz/wp-content/uploads/uptime_dashboard1.png);}
uptime robot monitoring webu

Nástroj, který by se vám mohl hodit do výzbroje – monitoring webů

Když web funguje je to fajn, když funguje 100% času je to to nejlepší co lze. Hostingy se chlubí spolehlivosti, ale nemusí vždy ta závratná procenta vždy platit. Našel jsem šikovný nástroj, který za vás vše ohlídá a má to i pěkné rozhraní. Monitoring webu zdarma a jednoduše.

Uvažoval jsem, že si něco naprogramuju na monitoring webů, ale pak jsem zjistil, že by to byla zřejmě ztráta času, když existují nástroje zdarma, které to vyřeší za mě.

Nejprve jsem však jako vždy zjistil, že existuje nějaky pingdom, který je však zdarma jen pro jeden web a pak až jsem náhodou objevil uptime robota.

Nahodil jsem do něj pár domén a pak jsem zapomněl na jeho existenci – neuložil jsem si url do záložek, ani nechodí e-maily s upozorněním. Po nějakém čase jsem jej náhodou opět objevil a už jsem si jej dal do záložky a jsem v suchu.

Co Uptime Robot dělá

Hlídá vaše weby a poskytne přehledně procenta času, kdy byl web mimo nebo naopak v provozu. Řekne vám to i v čase = například 10 minut výpadek atd. Nakonec si lze nastavit i notifikaci na e-mail 🙂

Nejlepší na tom je, že je to zdarma pro 50 webů a je to jedodnuché na pochopení. Však se podívejte na screen.

uptime robot monitoring webu

uptime robot monitoring webu

Z dashboardu zjistím, jestli mé weby potkaly nějaké výpadky a jak dlouho trvaly, jestli v posledních 24 hodinách /týdnu / měsíci jsem měl 99%+ dostupnost atd. V detailu webu pak zjistíte i jak dlouho web načítal – graf i s časem v ms.

Co pak budete s podobným výstupem dělat je jen na vás. Změna hostingu, úprava webu aby byl stabilnější nebo rychlejší je to jen na vás.

Odkaz na monitoring (pro 50 webů zdarma)

Možná není monitoring webu úplně primární věc, ale třeba vám může odpovědět na otázku, proč jste přes noc vydělali méně, i když jste poslali hodně trafficu atd.

Budete užívat uptime robota? Řesíte dostupnost svých webů?

Click Here to Leave a Comment Below

RadekP. - February 6, 2015

Pěkná aplikace, jen mi ještě prozraď, jak často kontroluješ weby? Jak se to pak promítá do google analytics? filtruješ si to?

Reply
  mkurri - February 6, 2015

  Podle mě to ani v analytics nemám, vyšší číslo tam mám z Braziílie (viz odkaz)…
  Nastaveno na 5 minut.
  Tady jsou lokace / IPs, tak by to snad při nejhorším mělo pomoci vyfiltrovat, pokud to nějak někde jde nastavit 🙂
  https://uptimerobot.com/locations

  Reply
berkas1 - February 14, 2015

Uptime robot je skvela vec. Kombinace sluzeb zdarma + api + podpora Pushover je genialni.

Reply
Lukáš - February 17, 2015

Ha! Díky! Nedávno jsem ho hledal a nemohl jsem si za boha vzpomenout, jak se ten nástroj jmenoval. Mám tam weby už docela dlouho, ale žádný email, nic jsem nemohl najít.

Reply
Tabletka - March 7, 2015

Škoda, že som o tejto aplikácii nevedel asi 2týždne dozadu, to som sa zapodieval prave výpadkami svojho hostingu a problémom s nim…podstatné ale je, že už o nej vďaka Tvojmu článku viem;)..myslím, že (nielen) pri veľkom počte webov to môže byť dosť užitočné, mať všetko pod kontrolou..

Reply
Marks - April 8, 2015

Kontroluje to i na klíčová slova, či poslouchající porty, což mi příjde perfektní a nikde jsem to ještě neviděl. 50 monitorů zdarma a okamžité info do mailu – nastaveno na mobilní email… Taky jsem si chtěl něco napsat, ale teď už to nemá smysl. Díky.

Reply
Leave a Reply: