February 1, 2015 Ostatní Tipy Weby / landing page / squeeze 6
uptime robot monitoring webu

Když web funguje je to fajn, když funguje 100% času je to to nejlepší co lze. Hostingy se chlubí spolehlivosti, ale nemusí vždy ta závratná procenta vždy platit. Našel jsem šikovný nástroj, který za vás vše ohlídá a má to i pěkné rozhraní. Monitoring webu zdarma a jednoduše.

Uvažoval jsem, že si něco naprogramuju na monitoring webů, ale pak jsem zjistil, že by to byla zřejmě ztráta času, když existují nástroje zdarma, které to vyřeší za mě.

Nejprve jsem však jako vždy zjistil, že existuje nějaky pingdom, který je však zdarma jen pro jeden web a pak až jsem náhodou objevil uptime robota.

Nahodil jsem do něj pár domén a pak jsem zapomněl na jeho existenci – neuložil jsem si url do záložek, ani nechodí e-maily s upozorněním. Po nějakém čase jsem jej náhodou opět objevil a už jsem si jej dal do záložky a jsem v suchu.

Co Uptime Robot dělá

Hlídá vaše weby a poskytne přehledně procenta času, kdy byl web mimo nebo naopak v provozu. Řekne vám to i v čase = například 10 minut výpadek atd. Nakonec si lze nastavit i notifikaci na e-mail 🙂

Nejlepší na tom je, že je to zdarma pro 50 webů a je to jedodnuché na pochopení. Však se podívejte na screen.

uptime robot monitoring webu

uptime robot monitoring webu

Z dashboardu zjistím, jestli mé weby potkaly nějaké výpadky a jak dlouho trvaly, jestli v posledních 24 hodinách /týdnu / měsíci jsem měl 99%+ dostupnost atd. V detailu webu pak zjistíte i jak dlouho web načítal – graf i s časem v ms.

Co pak budete s podobným výstupem dělat je jen na vás. Změna hostingu, úprava webu aby byl stabilnější nebo rychlejší je to jen na vás.

Odkaz na monitoring (pro 50 webů zdarma)

Možná není monitoring webu úplně primární věc, ale třeba vám může odpovědět na otázku, proč jste přes noc vydělali méně, i když jste poslali hodně trafficu atd.

Budete užívat uptime robota? Řesíte dostupnost svých webů?