April 6, 2015 Affiliate Tipy Úvahy a myšlenky 2

Experimenty se (občas) vyplácejí a co se týče online, pak kdo experimentuje je frajer a má šanci objevit něco zajímavého (výdělečného). Stačí trochu ohnout své myšlení.

Vždycky jsem měl zafixované MFA jako web s velkými plochami s Adsense. To je takové typické MFAčko jak jej známe. Postupně se dá takové MFA doplnit i o affiliate, který třeba přímo souvisí s tématem. (Máte doménu s TM a přepošlete své lidi na e-shop, který danou věc prodává).

Affiliate je skvělá metoda zvýšení příjmů

Tohle je taková zažitá představa, které nemusíte věřit dokud affiliate nevyzkoušíte a neověříte si to. Mám už možná dva roky nějaké magazíny, které však nikdy nepřekročily denní návštěvnost 100 lidí denně, průměr je možná 30-40 denně. Nic moc. Na Adsense bych s velkou pravděpodobnosti měl občas i nula Kč za nějaký den, měsíčně by mi to dalo třeba 200Kč. (Beru nějaké 2% CTR o prokliku 2-3Kč). S affiliatem jsem na tom trochu jinak. Třeba mi takový web přinese tisícovku plus měsíčně. Není to žádná hitparáda, ale pro srovnání Adsense vs. affiliate to stačí.

Vydělám tedy pětkrát více – 500% nárůst Adsense vs. affiliate

Affiliate, ale není lepší vždy

Affiliate vás nespasí máte-li web na divné téma, které je těžko uchopitelné – takové téma je pro mě recepty a ještě pokud jsou to recepty nějakého týpka z televize. Tam je affiliate celkem těžké téma. A lepší výsledky jsem tam rozhodně měl s Adsense než s affiliate. O tom, ale již brzy v case study věnováná na rychlým výsledkům i rychlým penězům a jak se k nim dostat (nechcete propsánout? Přihlaste se do newsletteru).

Jak jsem nevydělal skoro nic vs. jak se stejným webem vydělal za měsíc třikrát více než za čtyři měsíce

Vrátím se k poslednímu dílu MFA fail story. Tam jsem za měsíc jiné monetizace vydělal třikrát více než za zbývající 4 měsíce provozu (v řeči čísel 1100 vs 360). Rozdíl je markantní v procentech ve výdělku ani ne, ale přestavte si, že to bude o nulu vyšší číslo nebo o dvě…

Změnil jsem tehdy úplně koncept webu a jeho monetizace a stáhnul jsem Adsense a vyměnil za affiliate. Lidé tam chodili díky určité věci, tak jsem jim ji zkusil nabídnout a částečně to vyšlo. Nic jiného by si tam nekoupili a na reklamu by neklikali…

Změna bolí…

Než jsem dospěl do fáze nějakého experimentování tak uběhlo hodně času a možná i peněz. Změny prostě bolí a je těžké je někdy aplikovat, zvlášť, když se jedná o živý web, který vám něco málo již dává. Můžete totiž i to to málo přijít, ale můžete i o něco víc získat.

Aplikujte své nápady. V online neexistuje hloupý nápad ani model monetizace. Pokud někdo řekne mě vydělává tohle, tak to zkuste, ale neberte to jako jedinou možnost. Je teď velký boom kolem affiliate, všude se o něm mluví, ale někdy affiliate může být horší pro vás jako provozovatele webu než Adsense nebo Sklik. Přemýšlejte a hlavně poznejte i svou cílovku – má / nemá peníze? chce vše zdarma / je ochotna investovat? a tak dále.

Někdy vám změna monetizace zlepší výsledky i o 500% 🙂 A za to už to stojí ne?