November 2, 2015 Affiliate Tipy Traffic 0

Automatické weby jsou téma, které vás, co sledují affilo forum, neminulo. Objevují se kolem toho různé informace, ale myslím si, že to podstatné pořád nezaznělo nebo si to řada lidi nechce přiznat. Zkusím toto téma probrat v tomto článku.

Budu se věnovat třem rozdílným částem, kdy se budete cítit pocitově jako na houpačce.

Jak vydělat na autowebech

Není to úplně raketové inženýrství. Když to přeženu, tak autoweb vydělá na svůj provoz vždy aniž byste pro to museli příliš něco udělat. Je to fáze, do které jsem se dostal po několika testech a pokusech.

Stačí si koupit doménu, nahodit feed a můžete čekat na své peníze, protože přijdou. Nejde říct přesně, kdy a kolik ale během roku vyděláte třeba 15-20 násobek vaší investice, aniž byste nějak pohli prstem (po instalaci webu a jeho úvodním nastavení – třeba hodina na web) = pasivní příjem.

Jediným nákladem jsou domény a hosting, příp. server, kde hostovat takový projekt vás vyjde třeba na 5Kč měsíčně.

Jak nastavit automatický web a jak konkrétně na něm vydělávatt či jakých dalších cílů můžete dosáhnout, se můžete dozvědět v e-booku.

Proč nejsou automatické weby až tak super

Zní to super. Ano vyděláváte, mezitím však spamujete výsledky hledání a nijak se minimálně byznysově nevyvíjíte. To je důvod proč byste automatické weby dělat neměli.

Přiznávám se, byl jsem a pořád jsem v tomto oboru namočený. Změna myšlení ze spammera hledání na sérioznější formu chvilku trvala a začínám chápat ty, co kritizují affiláky, protože tento přístup není zrovna ideální.

Tento “byznys” vás nenutí příliš přemýšlet, rozvíjet se a přiznejme si to není to byznys, ale hra, gamble. A časem nuda a něco ve vás začne vyhnívat.

Nebudete mít radost, že jste přivedli 10 prodejů, bude to pro vás jen číslo.

Určitě víte, jak moc se mění vyhledávače a ještě rychleji se mění váš autoweb. Nahoru dolů. Nemůžete odhadnout, jak dlouho web ještě bude fungovat či vydělávat. Časem vyhnije a nevíte kdy. Ale velmi pravděpodobně se vám vrátí násobky investice.

Je to krátkodobý byznys. Nevytvoříte hodnotu, neprodáte jej. Za pár měsíců končí.

V rámci webu nemáte přístupem, který jsem naznačil v sekci jak vydělat, šanci navýšit svůj výdělek ani jej příliš neurychlíte.

Nepochlubíte se takovým spam webem. (Tento byznys může připomenout pointu Michala Vávry z jeho přednášky Jak se uživit affilem, kdy říká že web typu super-rychla-pujcka.eu vám nikdo nedoporučí a s autowebem je to podobné)

Souhlasíte? Přejděme na pozitivnější notu.

Jak změnit váš autoweb pro stabilnější a lepší výsledky

Již jsem zmínil změnu myšlení po sérii mých povedených i méně povedených autowebů. Nechci už tvořit další pouhý autoweb na WordPressu a plnit tím internetový prostor (snažím se žít co nejvíce eco friendly a začínám to přenášet i na byznys). Klidně ať je to automatický web, ale až má tu bájnou přidanou hodnotu. Část webů, které měly potenciál, jsem poupravil a udělal z nich stabilní weby, které rostou každý měsíc, na rozdíl od autowebů, které naopak po nárůstu klesají.

casestudy3

Náběh autowebu, který někdy může mít i opačnou křivku (opět je to stavěno jinak než na klasický spam web). Čísla návštěv nejsou zdrcující, ale je to téma, kde jsou slušné provize

Pokus, který jsem zkoušel začátkem roku a drobnou změnou v tvorbě obsahu jsem navýšil návštěvnost i výdělky (pozn. není to z kradeného obsahu, ale z mnou vytvořeného za hodinu)

Pokus, který jsem zkoušel začátkem roku a drobnou změnou v tvorbě obsahu jsem navýšil návštěvnost i výdělky (pozn. není to z kradeného obsahu, ale z mnou vytvořeného za hodinu)

Tady je pár tipů, které pomohou vašemu budoucímu projektu.

Unikátní obsah nebo alespoň jiný obsah

Feedy jsou nuda, opruz a najdete tisíc stránek na webu s totožným obsahem, pokud je to jediný obsah, pak tento web je něco, co nemusí existovat. Není v ničem lepší než ostatní.

Tohle je něco, co je si třeba uvědomit dříve než se spokojíte s pasivním příjmem z autowebů, který se může však časem vypařit.

Jak vytvořit stabilně rostoucí web - feedy + vlastní obsah, který nezabere příliš času vytvořit

Jak vytvořit stabilně rostoucí web – feedy + vlastní obsah, který nezabere příliš času vytvořit

Vytvořte na webu něco unikátního, přidejte obsah, který jinde není a váš web bude stabilnější i dlouhodobější.
(Pozn. Unikátní obsah není přepis štítku či kategorie)

Změna myšlení o projektu

Možností, jak navýšit hodnotu projektu o desítky až stovky procent, je několik. Hlavní je ta nepřemýšlet o autowebu jako o webu, který bude mít jen duplicitní feed obsah, ale z jiného úhlu. Glami.cz je ve své podstatě automatický web (vím, že zaměstnává desítky lidí, ale ve své podstatě je to autoweb) a jeho hodnota je určitě jinde než v instalaci WordPressu.

Co dále?

Můžete přejít na svůj autoweb a udělat z něj něco smysluplnějšího než jen shit feed web. Můžete dále generovat desítky webů s nulovou hodnotou. Dělejte jak uznáte za vhodné.

autoweb coverChcete-li se tématu věnovat více, věnuji se mu v e-booku Vydělávejte s autoweby, kde se dozvíte mnohem detailněji o všech zmíněných bodech, jak propagovat a jak dále navýšit hodnotu takového na první pohled tuctového webu. Sepsal jsem do něj své zkušenosti a něco, čím se zabývám denně (a vyvyjím tuto metodu).