AffilHero 2: Deprese v Brně

Ochladilo se… Lidé usedají znovu k počítačům a nakupují. Začínají se rozjíždět akce. Jednou takovou byl i druhý ročník AffilHero, který zasáhla vlna depresivní nálad.

První ročník byl velmi podařený. Super prostory, přínosné workshopy i přednášky na úrovni. Networking super.

Od tohoto se očekávalo něco podobného. Všichni o tom mluvili, jak to loni bylo super…

Jenže škoda nevhodně zvoleného termínu (kolidovalo to s Adult Affiliate konferenci v Praze – min. 5 účastníků z loňska bylo tam) a celkem vysoké ceny. Možná i nevhodně zvolené promo. Během tři dní jsem dostal e-mail ode všech. Předtím i potom bylo docela mrtvo.

Přednášky jako jo no..

Co se týče přednášek, byl jsem rád, že zmizelo crypto (asi jediná pozitivní věc v současných pozicích trhu).

Názvem poutavá přednáška, obsahově “přílšné” promo a chlubení… Jak tvořit poutavý obsah, který vydělává peníze.. To jsem se tam vůbec nedozvěděl. Grafy z Heureky a neustále “jsme nejlepší”, “jsme jedničky”… Blééé..

Přednáška k Skliku byla obsahově celkem zajímavá a přinesl pár tipů, kterými si vylepšit své kampaně. Bohužel se tomu nevěnuju, ale “tip/trik” k cílení se mi líbil a možná si s tím něco otestuju.

Léčba strachem… Po loňském vichru v podobě GDPR, přišla další právničina. Odnesl jsem si z ní jen pocit strachu a že vlastně nic na internetu nemůžu reálně dělat, abych neporušil zákon nebo vyhlášku. Jednalo se určitě o zajímavou přednášku, kdy paragrafy byly podány velmi zapamatovatelně. Určitě se podívejte na záznam až bude.

Štefan v hodně bodech zopakoval něco z loňska. Měj logo, web by měl vypadat, připrav si prezentaci s produkty, co můžeš nabídnout… Prolínal to konkrétními případy partnerů, kteří odpověděli v dotazníku.

Milan Pichlík (jako jediný měl zmínku o krypto :D) a přednesl prodlouženou verzi třaskavého článku o nesmyslnosti štítků na webu. Ten článek rozježil pár vlasů napříč spektrem markeťáků. Přednáška byla vtipná, doplněna o nějaké tipy k budování týmu. Case study z článku opepřená pár čísly.

Proč ta deprese v Brně?

Hodně “srandy” přinesl Google a jejich update ohledně webů o zdraví. Někteří se pochlubili i čísly a celkem pár stovek tisíc měsíčně to vzalo z kapes zúčastněných.

V podstatě už je strašně moc těžké něco dělat. Ještě před dvěmi lety šlo jednoduše vyplivnout stovky webů a vydojít pár desítek tisíc měsíčně bez práce. Jenže letos už je to jinde. Doporučení pro začátečníky nejsou už žádné… Co fungovalo už třeba nefunguje. Trh se mění i lidé se mění v chování na internetu, byrokracie..

Další důvod k depresi je současná pozice trhu kryptoměn. Není tajemstvím, že hodně lidí z tama, tam nalilo značné množství peněz.

Ale…

Byl i čas se pořádně pobavit a zasmát. Pochytit nový úhel pohledu a uchopit to pro své projekty či svůj život.

Na závěr…

Catering se povedl, networkingu trochu bránila velikost a členitost prostoru. Minule to bylo v jedné místnosti, teď velký sál, velká chodba + restaurace.

Přestávají mě ale podobné akce bavit. Nadšení, které jsem měl, už nemám. Přednášky jsou často s minimem nových informací (Affilhero je v porovnání s jinými lepší). Náklady na čas, vstupenky, cestovné…

(Chápu toto celkem negativní hodnocení, ale nehodnotil bych to až tak.)

Díky organizatorům za vaši práci, úsilí i čas, který jste tomu věnovali.

Hledám teď nějaké parťáky na rozjetí něčeho společného. Doby kdy chci mít vše pro sebe a být one man show už jsou pryč… Chceš-li spojit síly, ozvi se (michal@mkurri.cz) a něco můžeme vymyslet.

Click Here to Leave a Comment Below

Peter - September 19, 2018

Ono po tom poslednom google update a aj celkovej situácií ako sa internet a rôzne byrokracie GDPR vyvíjajú. By som fakt nemal silu a chuť začínať v dnešnej dobe podnikať na internete. Pre začiatočníkov síce existujú kvanta užitočných informácií ale zorientovať sa v tom a najmä mať silu vydržať čakať kým sa dostavia nejaké výsledky to je moc už.

Reply
Martin - September 27, 2018

Je to hlavne o tom sa vždy adaptovať. Každý zažil situáciu že trafil metódu ako za čo najmenej prace vygenerovať poriadny balík, a z ničoho nic to prestalo fungovať. Tip : čítať zahraničné fóra, hľadať nové affil programy / siete, hľadať nový traffic.

Reply
Vlado - September 27, 2018

Tak nemozeme cakat, ze to bude lahsie a lahsie. Ja na sebe vidim, ako sa vyvijaju moje znalosti tym, kolko som prekonal problemov. A teda snad prekonam aj medic update. Proste sa treba prisposobit aktualnej situacii. Nikde vas necaka roztvorena naruc, alebo mesce plne penazi, len tak bez prace (mozno v politike? j/k).

Reply
Michal Majgot - October 5, 2018

Posílám k doplnění svůj report z akce:

https://affilak.cz/affilhero-report-2018/

Reply
Max - July 8, 2019

Budou se tyto konference konat i v roce 2019?

Reply
Leave a Reply: