November 15, 2010 Úvahy a myšlenky 1

V dalším kroku seriálu trochu odbočíme, je totiž dost možné, že hledáte možnost výdělku přes internet, aniž byste chtěli tvořit web. Tento díl bude věnován právě takovým uživatelům, konkrétně na co si dát pozor.

Ve snaze vydělat pár korun zkusíte využít internet, protože jste slyšeli, že tam něco takového je možné. V snaze zjistit něco víc zabrousíte skrz klíčová slova: “jak vydělat”, “výdělek na internetu”, “práce doma” a další.

Google nebo Seznam toho na vás vyplivne dosti. Kliknete na některý z odkazů a ….
Výdělek tolik a tolik týdně, texty spokojených “zákazníků”, kteří už jsou milionáři. Ruce pryč od takových nabídek.

1. Klikačky, PTC

Ano, začínal jsem taky na nich. Vidina snadných peněz za pár kliků denně. Neustále přibývající noví a noví lidé, nabízející peníze “za nic”. Registrace ve dvaceti klikačkách se zdá být výhodná. Vydělám si dvacetkrát tolik, co píši na úvodní stránce. Koupím pár refferalů a odlítám do teplých krajin.

Bohužel takhle to nefunguje. Reálně jsem na klikačkách spíše prodělal. Investovaný čas (denně tak 2 hodiny po dobu cca půl roku) a zhruba pětistovka investovaná ze svých. Pár refferalů jsem si koupil, ale návratnost byla daleko. Mezitím byly mé investice v háji. Útoky na servery a nebo cíl majitele tvářit se jako, že ztratil údaje uživatelů, vzaly za své.

Ve skutečnosti vydělá velmi málo lidí, musíte být na vrcholu pyramidy a využít klikačku včas dokud platí.

2. Mailovky

Podobné jako klikačky, akorát místo zacpané historie webů s adresami PTC-ček byla zdárně zasobována e-mailová adresa. Dodnes mi chodí různé výhodné nabídky na iPody nebo loterie, naštěstí to většinou zhltne spam filtr.

Klikat jak krysa na stovky mailů denně a čekat na vypršení limitů, rozhodně není zrovna výdělečné. Klik za eurocent(y), kterých se ale musela nastřádat spousta, aby jste se dočkali výplaty.

V tomto odvětví šmeliny na internetu byla jistější cesta výdělku. Servery provize skutečně vyplácely. Některé šalamounsky vyprdly Čechy ze svých seznamů krátce před nastřádaním centíků.

3. MLM

Někdo by mohl nazvat letadlem, možná tomu tak je. Vydělá pouze ten, kdo celou větev založil a pěšáci pod ním mu zakládají na důchod. Pokud jste byli na top pozicích, byznys pro vás byl výnosný. Jelikož tvůrci těchto systémů nijak nedotovali účastníky, nekdo musel prodělat. Nebyli jste to právě vy?

Vydělat si mohl sice i ten v nejhorší pozici, ale to musel prodat “parfém” několika lidem, které jednoduše oblafnul a prodal jim šmejd. Měli byste z toho dobrý pocit?

4. Balení letáků

Zajděte si na nějaký inzertní server – hyperinzerce.cz a další. Koukněte se do nabídky práce doma, brigády,.. Narazíte na lákavé inezráty jeden podobnější než druhý.
Za 5 minut denně 20 tisíc měsíčně, vhodné pro maminky i studenty a podobné fantasmagorie. Klíč k penězům spočívá v koupení si “úspěšného” dopisu pod názvem WON(nebojte žádná výhra to není). Vypláznete 50Kč nebo 150Kč a dostanete poštou to, co budete rozesílat dále.

Když porazíte všechny ty milionáře na hyperinzerci a najdete 100 lidí měsíčně. Vyděláte pouze 10 tisíc a to musíte všechny ty stejné inzeráty, které jsou si podobné porazit.
Jestli narazíte na propagaci, kterou platí klub Manchester United, vězte, že to není nic jiného.

5. Affiliate

Určitě si říkáte: “Co blázní? Vždyť mně to sype, že bych s tím mohl krmit holuby na náměstí”. Nevyvracím a vím, že to jde. Ne, ale tak jak to sypou do hlavy jistí “vyvolení”.

Kdysi mi přišel mail, o super brigošce, při které se dotyčná zbavila všech dluhů, jezdí na dovolené a dokonce mně v mailu oslovila jménem – netrefila se, nejmenuji se Mirek.

Princip této nabídky, která obor affiliate značně dehonestuje. Je obdobný jako výše u MLM. Vstoupíte za nějaký poplatek a oni vám vytvoří super stránky. Vytvoření je tak náročné jako trefit se do záchodové mísy. Všechny výtvory jsou stejné pouze změněno ID pro onoho šťastlivce. Dobře možná barva lze změnit.

Odkaz ani mail nemůžu najít, ale jistě jste už na to narazili. Už jsem to našel – globalaffiliate.eu nebo bmoney.eu.
Jestli to někomu vydělává, pak se pochlubte.

Podobných nabídek je určitě na internetu více, neznám všechny taktiky, jak obrat “brigadníky”. Některé z těchto jsem zkoušel, jak jsem psal bez miliónů, bez tisíců i bez stovek v kapse.