March 3, 2011 Blog 3

Slyšeli jste o bloggerovi, který vydělává miliony dolarů ročně? Asi jo, pokud se blogování nějaký ten čas věnujete. U nás takovou sumu asi z blogu nedostanete, ale zlomek se vytřískat dá. Chtěli jste se blogem odpoutat ze současného zaměstnání, ale stálé jen váš blog dotujete? Zkuste změnit přístup.

Neschvaluji weby přeplácané reklamou, ale nějak si vydělat musí. Někteří bloguji jen proto, že je to baví. Jiní do toho vkládají své obrovské know-how, které by rádi zpoplatnili. U nás není publikum, které by na blogu chtělo platit, tak se musí používat Adsense nebo bannery. Pár důvodů, proč zatím nevyděláváte:

  1. Není čas – blog si čas žádá a je na to třeba myslet ještě před spuštěním. Obzvláště, má-li to být vaše práce.
  2. Je nový – jako zraje sýr nebo víno, zraje i web. Nečekejte, že úspěšní bloggeři měli tisíce UIP týden po spuštění.
  3. Neatraktivní téma – to už je věc druhá, píšete-li o tom, co jste dnes dělali, nečekejte výdělek. Určitě je rozdíl, pokud píšete cestovatelský blog nebo o pletení svetrů.
  4. Nedostatek článků – před spuštěním blogu si napište téma článků, alespoň měsíc dopředu. Jakmile objevíte, že máte skutečně o čem psát, vrhněte se na blog.
  5. Pravidla – i Adsense má pravidla, stejně jako Amazon, Aukro nebo Mall. Kdo chce moc, nemá …
  6. Nesoustředěnost na blog – když se začnete soustředit na vše okolo, těžko napíšete kvalitní článek. Pište raději kvalitní text jednou za týden než podivnosti, z kterých si čtenář nic nevezme.
  7. Smůla – ta se vyskytuje všude…
  8. “Jisté” publikum – nechat se unést ve vzrůstajícím trendu návštěvnosti je chybou, rovněž může následovat stejně rychlý pád.
  9. Nereálnost – nemusíte být Steve Jobs, aby počítač byl lidem k něčemu. Svou fantazii nerozvinujte do podob, které jsou sotva realizovatelné.
  10. Více projektů na jednu hlavu – co zrovna děláte? Píšete tři blogy, stavíte nové weby, děláte na zakázce? Dělaní více věcí zároveň je těžké, ne však nezvladatelné, což si začátečník nemusí uvědomit a pak vše kolabuje.

+1. Nechcete – článek nemusí mířit na vás, pokud píšete pro zábavu.

V inspiraci na chyby mi pomohl článek z probloggera – http://www.problogger.net/archives/2006/05/06/10-reasons-why-many-blogs-dont-make-much-money/