Tvorba webu “MFA” díl třetí – první pády a demotivace (bude líp?)

Jsem tady s dalším dílem “stavění MFA webu”. Po úspěšném nultém díle se vrátíme ke konkrétnímu webu, který stavím pro účely tohoto seriálu. Přichází první problémy…

Všechno k seriálu najdete tady – nebo tag mfa seriál.

Přiznám se bez mučení. MFA spíše stojí a to z důvodů, že se až tak nevyvíjí podle představ a soustředil jsem svůj čas k většímu projektu (ten je hotov, tak snad bude čas na MFA). Jsem i trošku demotivován současnými výsledky. Tak jdeme na ně.

Po vzestupu přišel …

pád, ale ne na seznamu, ale spíše proklikovovsti na reklamy a cíl, který jsem si dal je ještě dále než jsem si myslel.

Seznam mi posílá několik lidí denně, kteří se podívají na co chtějí a jdou pryč – úplně bez akce (e-mail, like, klik na reklamu).

Jde to i téměř bez obsahu

Vyhledáváče milují obsah, je sice myšlenka, která najde uplatnění v přednášce SEO teoretika, ale v reálu to prostě tak být nemusí. I bez reálného obsahu lze mít na webu lidi z vyhledáváčů. Možná mám dohromady 2 NS textu na webu a v průměru mi to dává asi 25lidí/denně. Není to moc, ale ten web je fakt mladý (asi 20.11.) a zájem teprve přijde. Takže nebojte se pustit web s málo obsahem.

Myšlenky pro další části tvorby

Chce to další obsah na pochytání longtailů a vychytání další návštěvnosti. Troufám si tvrdit, že ve špičce (leden, únor, březen) bude mít web návštěvnost 500+ denně (a to je skromný odhad) z čehož by už mohl být nějaký drobný peníz.

Vyladit adsense a zkusit tam dát i affiliate, který by mohl zajímavě doplnit monetizaci (bude zajímavé sledovat tuto část). Můj plán s Adsense byl mít CTR 3,5+% a RPM přes 100Kč, což mám na webech běžně. (Aktuálně 1,9% a 62Kč…).

Web si vydělal zatím 49 Kč + asi jeden prodej knihy, jak jsem uvedl v prvním díle. Jde to pomalu, ale asi to chce více času…

Příště?

Zkusím už nahodit opravdu další obsah a pohrát si s affilem. Těším se na výsledky. Snad nezklamou!

Sledujte mě na twitteru a nezapomeňte se zapsat do newsletteru, kde občas pošlu zajímavé info.

Kdyžtak mi hoďte do komentáře, na co se mám v seriálu zaměřit. Díky pomůže to mi i vám.


Comments

 1. Ahoj, mě by třeba zajímal tvůj postup ladění ctr a rpm:-) Hodně štěstí!

 2. Bylo by fajn, kdyby byl článek o něco delší, ale to je jen drobnost, jinak není co vytknout 🙂

 3. Ahoj,

  díky za článek – jen si dovolím menší poznámku – uvádíš 2x stejný link, kde odkazuješ na všechen obsah k tvorbě MFA, ale pod tagem jsou přiřazené jen dva díly.

  Měj se a vytrvej v tom co děláš, líbí se mi to.

 4. Diky za serii clanku a drzim palce at se pokus vydari.

  Rozhodne se tesim na pokracovani!

 5. chceme pokračovanie 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *