Odkud brát inspiraci na články

Metal confusion 2Píšeme-li pro nějaký ten web nebo blog, postupem času přestane být o čem psát. Vyprchá úvodní nadšení a sdělovat všechno na blog se nebude chtít. Čtenářů vlivem “špatných výkonů” nepřibývá, ale ubývá. Aby neutichla bloggerská kariéra úplně, zkuste se inspirovat u jiných.

Nemusíte hned psát na stejná témata, můžete třeba poskytnou svůj komentář na pohled jiného bloggera. Uveďte v článku odkaz na článek, kterému odpovídáte a publikum přijde.

Pokud píšete o žhavém tématu, nemine vás ani fronta z vyhledávačů. A když žádná fronta nečeká, pak si názor přečte minimálně autor blogu, kterému se zobrazí trackback v mailu nebo pod komentáři. Odtamtud k vám povede cesta i jeho čtenářům. Týká se to výhradně wordpress blogů.

Další inspirací může být sám život. Výlety, heroické výkony na kole nebo na lyžích, tipy na jídlo nebo postřehy na nový mobil, který ohříváte v rukou téměř nonstop. Projděte se venku, běžte se psem tyto činnosti mi nějaký nápad na článek(ky) dopřejí.

Dejte si za cíl třeba uběhnout maraton za tři měsíce tréninku. Motivační blogy jsou skvělé ke čtení a komentáře bývají většinou povzbudivé, že už cíl nevzdáte.

Některá témata vpasovat do těchto mezí jde těžko. Koukněte na blogy zahraniční, najděte si na google: [keyword] blog. Inspiraci určitě získáte nejen pro jeden, ale hned řadu článků. Kouzlo zahraničních blogů je i v tom, že mají k dispozici více informací než čeští bloggeři a píši daleko více a pár minut po vydání informace.

Nenechte zahálet blogy, pokud jste již obětovali nějaký čas, je teď škoda ho jen tak zahodit. Myslete už před koupením domény a nastavováním redakčních systémů, jestli máte dostatek témat.

Přeji hodně štěstí. Vložte odkaz na vaše blogy do komentáře. Děkuji.


Comments

 1. Asi mi nezbývá nic jiného než souhlasit. Taky mám někdy úplně “prázdno” v hlavě, ale bohužel, i to se stává. 🙂

 2. Zdravím, tvůj blog čtu už delší dobu a tenhle článek je něco, nad čím aktuálně zrovna přemýšlím. Když jsem si udělal “oficiálně” první blog (MirekPages.wz.cz), tak jsem psal 1-2 články za dva dny (začal jsem v září). Teď je druhá polovina prosince a na můj aktuální blog, kam jsem se přesunul (viz jméno), píšu článek za 2-3 dny. Není to málo, ale potvrzuje to tuto zajímavou teorii.

  Jak říkáš, je dobrý nápad rozhlížet se okolo sebe jak v reálu, tak na internetu. Pingback je skvělá věcička a pomáhá to (osobní praxe) se čteností článku. Dalším problémem, který může aktuálně vzniknout je nedostatek čtenářů. Ono třeba deset denně stačí, problém však je, když to nejsou ti stálí čtenáři, protože tak nějak z praxe mi přijde, že když se třeba 30 lidí podívá na článek z Facebooku (osobní zeď), tak nemusí nechat žádný komentář ani hodnocení. Zato když je 20 stálých čtenářů, tak můžete za den nasbírat několik hodnocení i komentářů.

  Je důležité neztratit chuť a vervu blogovat, což se mi naštěstí nestalo – mám pořád chuť něco psát 🙂

  Taky přeji hodně štěstí s blogem a hodně čtenářů.

 3. David: Prázdno v hlavě mají i někteří lidí a ani nemusí mít blog :D, ale mně spíš než nedostatek témat trápí lenost a únava. Teď jsem se dostal do té fáze, že se mi dobře píše a jsem tak nějak v pohodě. Tato pohoda nastala zřejmě po ukončení činnosti na Facebooku.
  Mirek: Díky, pravidelní čtenáři jsou důležití a nevěděl jsem, že takového mám ;). Tvůj blog jsem už prolezl dříve, myslím přes odkaz na neddy.name.
  Stálý čtenář zůstane na blogu po dobu čtení článku, hodí komentář, koukne na diskuzi k svému poslednímu komentáři a je rád, že si něco přečetl.
  Facebookoví i vyhledávačoví návštěvníci většinou napíšou frázi (banditi di praga ke stažení, studentky ve sprše), hodí je to na článek s touto frázi uvidí, že tu nic taového není a odejdou. Na FB se kliká a přidává ke všemu.
  K chuti psát – taky jí mám, ale zase psát jeden den osm článků a další žádný není dobré. Všechny si nebudou mít stejnou sledovanost a není to tak pod kontrolou.

 4. Já si dělám seznam článků, které chci napsat. Mám jich třeba 15, seznam se pomalu zmenšuje a já si říkám “paráda, konečně už budu mít víc času, když nebude o čem psát”… ale napíšu 5 článků a napadne mě dalších 10 témat 😀 Takže ve výsledku toho mám ke psaní stále víc a víc… a je hodně těžký si vybrat, o čem zrovna napsat.

  • Ano, taky jsem si začal psát témata. V noci mě napadlo hned šest dalších článků, teď v davovém šílenství v obchodě další(něco o tom napíšu dnes), ale kdy je publikovat, že? Na seznamu mám teď kolem té dvacítky. To je důvod pro založení specializace blogu, ale nerad bych to udělal, pak nevím, jak to přesně třídit.

 5. mkurri: Abych řekl, tak jsem myslel, že bych tě trochu mohl napodobit. Ne úplné zrušení Facebooku, využíval bych ho nejspíš jen na částečnou propagaci. No, uvidíme.
  Vše je vlastně o duševní pohodě. 🙂

  • Nenapodobíš mě, já zrušení účtu nevymyslel. Inspiroval mě k tomu Neddy nebo Pavel Králiček.
   Já říkám, buď zrušit úplně nebo vůbec. Dělat věci napůl je k ničemu.

 6. Taky říkám kolegyni, že témat je všude kolem plno, stačí se jen rozhlédnout. A v našem oboru http://dobreazdrave.cz je toho pořád víc a víc.
  Seznam témat si taky dělám, spíš jako textové soubory, občas napíšu odstavec, dva, než se k tomu dostanu a dokončím.

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *