Jak na šek od Amazonu – závěrečný díl

Už jsem se tu s vámi podělil o mé zkušenosti na poli proplacení šeku od Amazonu v českých bankách. Dva díly vypadaly hrozivě a skoro jsem si myslel, že šek se bude hodit tak na rozdělání ohně a peníze nedostanu. Nechal jsem tomu čas a šek zůstával v pokoji v obálce. Mezitím dolar stoupl o více než korunu/dvě od nějakých 16,80Kč/USD na skoro 19Kč/USD, což je zhruba teď. Má lenost mě tak trochu obohatila. Před státním svátkem 28. října jsem si odskočil do města a zašel na konečné sezení do ČSOB.

Vytáhnete občanku, šek a čekáte, až se vypíše formulář. Řeknete, že to je z provize, pak hodíte ještě váš autogram a můžete fičet. Zabralo to možná 10-15minut.

Čekací lhůta zhruba měsíc. Pak jsem přemýšlel, jestli by nebylo lepší, kdybych to proměnil o něco později, dolar posiluje, dostal bych víc peněz, ale dneska jsem něco platil a viděl tam už pohyb z šeku. Kurz mi vyšel 18,7Kč/USD. Překvapilo mě, že se šek převedl v kurzu toho dne a ne kurzu dne, kdy jsem šek odevzdával. (asi o korunu menší)

Ale zase není vše tak pozitivní. Ten rozdíl, který jsem jakoby vydělal, si vzala ČSOB zpět. Poplatek 300Kč/šek je celkem brutální, ale co se dá dělat. Příští šek už půjdu na jisto do ČSOB a budu vědět více.

Pár faktů na závěr:

  • 25.10. – příjem šeku
  • 18.11. – peníze na kontě (300Kč poplatek)
  • 28 kalendářních dnů na převod ->20 pracovních dnů
  • kurz dle data připsání na účet

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *