Jak mi drobné změny myšlení vydělaly o 500% více a jak je najít

Experimenty se (občas) vyplácejí a co se týče online, pak kdo experimentuje je frajer a má šanci objevit něco zajímavého (výdělečného). Stačí trochu ohnout své myšlení.

Vždycky jsem měl zafixované MFA jako web s velkými plochami s Adsense. To je takové typické MFAčko jak jej známe. Postupně se dá takové MFA doplnit i o affiliate, který třeba přímo souvisí s tématem. (Máte doménu s TM a přepošlete své lidi na e-shop, který danou věc prodává).

Affiliate je skvělá metoda zvýšení příjmů

Tohle je taková zažitá představa, které nemusíte věřit dokud affiliate nevyzkoušíte a neověříte si to. Mám už možná dva roky nějaké magazíny, které však nikdy nepřekročily denní návštěvnost 100 lidí denně, průměr je možná 30-40 denně. Nic moc. Na Adsense bych s velkou pravděpodobnosti měl občas i nula Kč za nějaký den, měsíčně by mi to dalo třeba 200Kč. (Beru nějaké 2% CTR o prokliku 2-3Kč). S affiliatem jsem na tom trochu jinak. Třeba mi takový web přinese tisícovku plus měsíčně. Není to žádná hitparáda, ale pro srovnání Adsense vs. affiliate to stačí.

Vydělám tedy pětkrát více – 500% nárůst Adsense vs. affiliate

Affiliate, ale není lepší vždy

Affiliate vás nespasí máte-li web na divné téma, které je těžko uchopitelné – takové téma je pro mě recepty a ještě pokud jsou to recepty nějakého týpka z televize. Tam je affiliate celkem těžké téma. A lepší výsledky jsem tam rozhodně měl s Adsense než s affiliate. O tom, ale již brzy v case study věnováná na rychlým výsledkům i rychlým penězům a jak se k nim dostat (nechcete propsánout? Přihlaste se do newsletteru).

Jak jsem nevydělal skoro nic vs. jak se stejným webem vydělal za měsíc třikrát více než za čtyři měsíce

Vrátím se k poslednímu dílu MFA fail story. Tam jsem za měsíc jiné monetizace vydělal třikrát více než za zbývající 4 měsíce provozu (v řeči čísel 1100 vs 360). Rozdíl je markantní v procentech ve výdělku ani ne, ale přestavte si, že to bude o nulu vyšší číslo nebo o dvě…

Změnil jsem tehdy úplně koncept webu a jeho monetizace a stáhnul jsem Adsense a vyměnil za affiliate. Lidé tam chodili díky určité věci, tak jsem jim ji zkusil nabídnout a částečně to vyšlo. Nic jiného by si tam nekoupili a na reklamu by neklikali…

Změna bolí…

Než jsem dospěl do fáze nějakého experimentování tak uběhlo hodně času a možná i peněz. Změny prostě bolí a je těžké je někdy aplikovat, zvlášť, když se jedná o živý web, který vám něco málo již dává. Můžete totiž i to to málo přijít, ale můžete i o něco víc získat.

Aplikujte své nápady. V online neexistuje hloupý nápad ani model monetizace. Pokud někdo řekne mě vydělává tohle, tak to zkuste, ale neberte to jako jedinou možnost. Je teď velký boom kolem affiliate, všude se o něm mluví, ale někdy affiliate může být horší pro vás jako provozovatele webu než Adsense nebo Sklik. Přemýšlejte a hlavně poznejte i svou cílovku – má / nemá peníze? chce vše zdarma / je ochotna investovat? a tak dále.

Někdy vám změna monetizace zlepší výsledky i o 500% 🙂 A za to už to stojí ne?


Comments

  1. Mám byt v paneláku a pár krát jsem na něm zkusil affil. Vždy mi ale víc přineslo Adsense. Náštěvnost mám takovou, co popisuješ, ale možná jsem jen měl smůlu na nevhodný affil nebo mi tam chybí pár článku na téma, které bych měl více rozvinout.

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *