Jak jsem si zachránil indexaci webu – může za to malware?

Jak vám může malware znišit indexaci

SEO svět truchlí nad ztrátou authorshipu a pozic na Seznamu. Mezitím tím jsem si asi zachránil web, aniž bych o tom nějak věděl. Od té doby je najednou i indexován v Google a ne pouze Seznamem. Zřejmě za to mohl malware. Nemáte ho také?

Proč bych měl mít malware na svém bezpečném webu? Jak by se tam asi dostal? Jednoduše mohou za to pluginy a šablony, pokud válíte na WordPressu.

Na zhruba polovině webu, kam jsem nasadil tu kontrolu jsem objevil nějakého toho “šmejda”.

Začal jsem tweetem:

Díky časovému zařazení dokážu odhadnout co se dělo potom. Doložím to screeny, které jsou vypovídající.

nárůst je výrazný, jak v organicu, not provided i v indexaci

nárůst je výrazný, jak v organicu, not provided i v indexaci

Chápu, že čísla nejsou obrovské takže mohou být pod rozlišovací schopnost, ale všimněte si, že za dva dny září mám podobnou návštěvnost jako za červenec a u not provided stejnou jako za srpen…

Ještě jeden obrázek (prokliky spíše na nule, ale modrá čára něco značí, bude líp):

zobrazování webu v google

A asi jsem ten start webu neoznačil úplně přesně, začal asi dříve.

Kvalitní obsah a web nestačí

Byl to jeden z webů, kterému jsem věřil a čekal jsem, že začne hned vydělávat. Trochu jsem vrazil do Skliku, padlo pár konverzí, pak jsem to nechal běžet s nadějí, že už se chytnou vyhledávače. Chytnul se trochu Seznam a přitáhl mi asi 150 návštěv měšíčně. Kvalitní obsah není vše (jde se umísťovat i se špatným obsahem, někdy taky ukážu), ale je to i o tom mít dobrý základ. WordPress je dobrý, ale všechny pluginy asi ne…

Ne vše vám ohlásí Google na něco musíte přijít sami. Ne za všechno může zlý Ind, který na vás střílí tisíce odkazů denně. Spoléhejte se na vaši nejslabší stránku a tím je systém, na kterém váš web běží. Když je pomalý, může to být důvod proč nikdo nechodí, a když je tam nějaký neřád, i to může být důvod. Tyto věci si dokážete udělat sami a nemusíte platit

Hodně štěstí v honbě za pozicemi a malwarem.

Časem doplním další postup, pokud chcete zůstat v obraze, sledujte mě na Twitteru nebo se přihlaste do newsletteru (bude fakt dobrý ;)).
PS: 3.9. jsem projel další weby, opět nalezen malware, takže s aktualizací /novým článkem ukážu, jak si vedou odinfikované weby. (a zveřejním i pluginy, které to způsobují, zatím ověřuji a nechci je zbytečně hodit na blacklist)


Comments

  1. Poslední dobou jsem měl taky problém s malware. Jelikož na webu v článku odkazuji na jednu utilitku, kterou Google detekuje jako malware tak indexace začala klesat. Detekovat malware se mi povedlo díky diagnostické stránce (http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=szn.cz), upravením URL se dá zjistit info o defakto jakémkoliv webu. Následně přes Webmaster tools zjistit o co konkrétně jde.

  2. Tesy: taky jsem tuhle diagnostiku vyuzil.

    Jsem zvedav na seznam pluginu, ktere ti zpusobuji problem, cim driv tim lip 🙂

  3. Tesy – díky za odkaz, to jsem neznal, hned jdu projet svoje weby. Malware je podle mě velmi opomíjené riziko, moc článků o těchto problémech nevídám, i když by si to zasloužilo. Není nic horšího než zavirovaný web … kór když nevíte, jak ho virů zbavit.

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *